گزارش هفتگی آهنکده از آخرین وضعیت قیمت بیلت و اسلب صادراتی ایران

نویسنده: آهنکده
۱۰ مرداد ۱۳۹۹

افزایش قیمت فولاد صادراتی و یک هفته خوب برای فولاد صادراتی ایران

وب سایت آهنکده با بررسی روال تغییرات قیمت فولاد صادراتی ایران قصد دارد، دیدی کارشناسی شده نسبت به درآمد ارزی حاصل از صادرات فولاد توسط صادر کنندگان فولاد کشور برای شما مهیا کند. که این روال به صورت هفتگی در آهنکده ادامه پیدا خواهد کرد. این مسیر طبق فرمول وزارت صمت، که بر مبنای قیمت گذاری شمش در بورس کالا است. در هفته‌ای که گذشت قیمت بیلت صادراتی کشور، حدود ۲ درصد افزایش پیدا کرد و میانگین آن به عدد ۳۹۰ دلار برای هر تن رسید. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز با یک رشد بیشتر از ۴.۴ درصدی به عدد ۳۹۵ دلار برای هر تن رسید.

به گزارش آهنکده، قیمت‌هایی که توسط متال بولتن منتشر شده است به این موضوع اشاره می‌کند که قیمت اسلب صادراتی ایران در هفته آینده، به ۳۹۵ دلار برای هر تن بوده رسیده که این روند در مقایسه با هفته‌ی قبل، یک رشد ۴.۶۴ درصدی را نشان می‌دهد.

در هفته‌ی جاری، قیمت فوب بیلت صادراتی کشور به بازه‌ی ۳۸۸ تا ۳۹۲ دلار به ازای هر تن رسید که میتوان در این باره گفت که میانگین این روند و قیمت ها، ۳۹۰ دلار برای هر تن، یک رشد ۱.۹۶ درصدی را در مقایسه با قیمت‌های تاریخ ۱ مرداد نشان می‌دهد.

در این هفته، به دلیل افزایش قیمت ها، میتوان گفت که بهترین هفته فولاد صادراتی سال ۱۳۹۹ بوده است. افزایش قیمت فولاد صادراتی میتوان به عنوان یکی از خبرهای خوب اقتصاد ایران به شمار بیاید و در صورت ادامه‌ی این روند و درآمدهای بدست آمده از طریق صادرات فولاد ایران، می‌تواند به مهیا کردن بستر ثبات در بازار ارز کمک ویژه ای کند.

قیمت بیلت و اسلب در منطقه CIS هم به طور افزایشی رشد داشته است که این امر نیز می‌تواند پشتوانه‌ی خوبی برای رشد صعودی قیمت فولاد صادراتی کشور باشد.

در نمودار زیر قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایرات در تیر و مرداد ماه را مشاهده می‌کنید.

بیشتر بخوانید:

آهنکده تولید کننده‌ی محتوا‍