مشروح اخبار ۲۰ مرداد ۹۹

نویسنده: آهنکده
۲۰ مرداد ۱۳۹۹

✔️لغو برنامه خروج فولاد از بورس

 

در ۱۰ روز اخیر شایعات زیادی درباره عزم دولت برای خروج معاملات فولاد از بورس کالا مطرح شده بود. این درحالی بود که کمیسیون‌های مرتبط مجلس به شدت  با این تصمیم مخالف بودند. در نهایت، روز گذشته سرپرست وزارت صمت تاکید کرد: «فولاد از بورس کالا خارج نخواهد شد

✔️عدم رعایت کف عرضه فولاد، تخلف است

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: «تولیدکنندگان محصولات فولادی مکلف به رعایت کف عرضه تعیین‌شده در خصوص کالاهایی همچون شمش، اسلب، میلگرد، ورق و تیرآهن در بورس هستند». محمدرضا کلامی از تشکیل تیم ویژه‌ای در ستاد تنظیم بازار برای رصد روزانه عملکرد واحدهای فولادی خبر داد.

✔️پیش ‌بینی ادامه روند نزولی قیمت دلار

دلار در روزهای تعطیل اخیر بیش از هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به کانال ۲۲ هزار تومان بازگشت. پیش‌بینی می‌شود روند کاهش بهای دلار همچنان ادامه یابد.

به اعتقاد کارشناسان، وعده رئیس‌جمهور مبنی بر گشایش اقتصادی و قول رئیس بانک مرکزی برای کاهش ارزش دلار، موجب روند نزولی قیمت دلار شده‌ است.

✔️افتتاح کریدور ترانزیتی ایرانافغانستانازبکستان

فعالیت آزمایشی کریدور ترانزیتی ایرانافغانستانازبکستان با عبور آزمایشی ۲ دستگاه کامیون از ایران به افغانستان و در نهایت ازبکستان شروع شد.

این کریدور در پی موفقیت افتتاح کریدور کتای و ارسال کالا از گمرک شهید رجایی بندرعباس به مقصد قرقیزستان و تاجیکستان، راه‌اندازی شد.

این کریدور جدید می‌تواند بعنوان یک مسیر کوتاه و کم هزینه، نقش مؤثری در توسعه تجارت و همکاری‌های منطقه‌ای داشته باشد.

✔️هشدار به متقاضیان مسکن مهر پرند

وطن‌خواهی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند: «متقاضیان باید آورده خود را تکمیل کنند؛ اگر کسی پس از چندبار پیگیری آورده خود را تکمیل نکند، در مرحله اول جابه‌جا و در مرحله دوم واحد از او پس گرفته می‌شود

عاقبت مبهم صنعت فولاد با آمدن چینی‌ها به صنعت فولاد ایران

✔️عقبگرد صنعت معدن و فولاد با آمدن چینی‌ها

به اعتقاد یکی از کارشناسان صنعت فولاد، کشور چین قصد دارد با ورود به صنعت معدن کشور، مواد اولیه و خام مورد نیاز کارخانه‌های فولاد خود را تامین کند. احمد دنیانور با اشاره به پیامدهای منفی ورود چین در حوزه معدن، گفت: «اگر پای چینی‌ها به معدن ایران باز شود، به‌طور قطع خام‌فروشی را افزایش می‌دهند».

بیشتر بخوانید:

آهنکده تولید کننده‌ی محتوا‍