مشتریان خاص بازار مسکن

نویسنده: آهنکده
۱۸ مهر ۱۳۹۹

به گزارش آهن کده با توجه بازار مسکن، بررسی فایل‌های وضع موجود از املاک های لوکس نشان می‌دهد در حال حاضر تقریبا ۵۰ درصد از آپارتمان‌ هایی که برای فروش ارائه شده اند، اکثرا نوساز یا یک یا دو سال از زمان ساخت آنها می گذرد. این موضوع نشان می دهد که مسکن های نو و جدید متقاضی بیشتری دارند! در شرایط حاضر نیز با توجه به اینکه حجم معاملات ماهانه مسکن کمتر از۱۰ هزار فقره کاهش پیدا  کرده است و عملا تعداد معاملاتی که در هر ماه صورت میگیرد، در وضعیت رکودی قرار میگیرد، اما میزان عرضه در بازار آپارتمان‌های مجلل و لوکس تقلیل قابل توجهی نداشته است.

معامله ی مسکن های گران بها و مجلل یک قسمت خاص و منحصر به فرد از بازار مسکن را به خود اختصاص می‌دهد که حتی در بیشترین وضعیت شرایط رکود، مشتری مختص به خود را جذب میکند. خصوصیت اساسی این بخش از بازار، جنس متقاضیان آن است که اغلب محدودیتی در بودجه‌ برای خرید مسکن ندارند و از این رو رکود اقتصادی ، تاثیری بر خرید مسکن آنها نخواهد داشت. در نتیجه این بخش از بازار درحالیکه تعداد متقاضیان اندکی وابسته به بخش مصرفی بازار مسکن می باشد، اما در هر صورت اکثرا نمی‌توان وضعیت آن را «رکودی» بیان کرد و تقریبا در تمام مقاطع زمانی و شرایط اقتصادی کشور، حداقل تعدادی  معاملات مورد انتظار در محله‌های مذکور انجام خواهد گرفت.

همچنین معاملات ویلاها در شمال کشور نیز بسیار مهم می باشد که جدیدا با بررسی های تازه دولتی جهت دریافت مالیات برای املاک خالی از سکنه وضع شده است. ارقام  به صورتی است که میانگین هر ۳ ویلا  در شمال کشور مختص به یک مالک است و بازار خرید و فروش این ویلاها تقریبا همیشه رونق دارد طوری که گویا رکود اقتصادی هیچ تاثیری بر آن ندارد و نداشته است! البته با وضع قوانین جدیدی که برای جلوگیری از جنگل خواری و گرفتن مالیاتی به انجام شده است پیش بینی می شود  که رونق معاملات در این بخش از کاهش پیدا کند. درحالیکه هیچ تاثیری شگرفی بر قیمت مسکن در داخل و اطراف شهر ها نخواهد گذاشت.در این شرایط امیدوار هستیم تا شاهد اقدامات جدی از دولت تدبیر باشیم که حداقل کمبود مسکن در کلان شهرها برطرف شود.

آهنکده تولید کننده‌ی محتوا‍