عبور سنگ‌آهن از مرز ۱۳۰ دلار

نویسنده: آهنکده
۱۵ شهریور ۱۳۹۹

بررسی اخبار و بازارهای بین‌المللی نشان می‌دهد، با توجه به بالا رفتن خرید فاین متوسط عیار نرخ سنگ آهن از مرز ۱۳۰ دلار گذشت. بر اساس اعلام پلتس از ابتدای روز سوم ماه سپتامبر میلادی جاری نرخ سنگ آهن ۶۲ درصد با ۲.۷۵ دلار افزایش ناگهانی به عدد بی‌سابقه ۱۳۰.۸ دلار رسید.

در همین زمینه و به نوشته متال بولتن، نرخ کنسانتره ۶۵ درصد هم با توجه به افزایش حدود ۲ دلاری خود در نزدیکی ۱۴۲ دلار ایستاد تا با سنگ‌‌‌آهن ۶۲ درصد فقط ۱۱ دلار تفاوت داشته باشد.

شرکت‌های معتبر و بزرگ تولید فولاد چین با در نظر گرفتن اوج تولید خود در دو ماه سپتامبر و اکتبر میلادی و البته حاشیه سود مثبت فولاد دست به خرید‌های بیشتری نسبت به قبل در زمینه محموله‌های فاین متوسط عیار زدند.

همچنین شایعاتی شنیده می‌شود مبنی بر اینکه تعداد زیادی از کارخانه‌ها با علم  به عدم انعطاف پذیری در ترکیب blending سنگ آهن خود، همچنان مشتری فاین متوسط عیار تولید استرالیا هستند و مصرف و استفاده از فاین عیار بالا مانند فاین Carajas برزیل را کمتر کرده‌اند.

در کنار مسائل مطرح شده، برای لامپ PB در شهر‌های صنعتی شمال و شرقی چین شاهد افزایش تقاضا هستیم، به این علت که مصرف کنندگان نهایی سعی می‌کنند رعایت محدودیت های ذوب در استان تانگشان را در اولویت خود بگذراند.

آهنکده تولید کننده‌ی محتوا‍